Blog

Audyt konta na Instagramie. Dlaczego warto go wykonać?

Gdy rozpoczynasz przygodę z prowadzeniem konta „na poważnie”, audyt konta na Instagramie może wydawać się niepotrzebny. Często pojawia się również przeświadczenie, że masz już dużą wiedzę i dobrze wiesz, co robić. Na pewno nie popełnisz żadnych błędów!

Niestety nie zawsze to tak wygląda. Nawet jeżeli masz ogromną wiedzę na dany temat, wciąż jesteś w stanie popełnić błąd. Dlaczego? Bo to, co jest znane, jest dla Ciebie oczywiste i zrozumiałe.

Dla mnie świetnym przykładem na zrozumienie tego zjawiska jest pisanie tekstów. Gdy piszę tekst (i nie oddaję go do korekty drugiej osobie) często umykają mi różnego rodzaju błędy. Nie tylko te interpunkcyjne i ortograficzne, które pojawiają się najczęściej dlatego, że „opatrzyłam” się z danym tekstem. Są to także błędy stylistyczne i składniowe, które utrudniają zrozumienie tekstu. Z pewnością Ty też tak masz.

Dla osoby, która napisała tekst, zawsze będzie on zrozumiały – bo to ona go napisała. Dobrze wie, co miała na myśli, pisząc go i jaki jest jego główny zamysł oraz koncepcja. Osoba z zewnątrz, która nie „siedzi w Twojej głowie” będzie natomiast w stanie zauważyć pewnego rodzaju nieprawidłowości – skróty myślowe, oderwanie od tematu czy inne błędy utrudniające zrozumienie tekstu.

Dokładnie tak samo jest z prowadzeniem konta w mediach społecznościowych – i właśnie dlatego warto wykonać audyt konta na Instagramie!

Nie jesteś w stanie zauważyć wszystkich Twoich błędów. Jest dużo rzeczy, na które nie zwrócisz uwagi, ponieważ są dla Ciebie oczywiste. Często nie myślisz o tym, czego potrzebuje Twój odbiorca. Zamiast tego kierujesz się tym, co wydaje Ci się, że będzie potrzebne Twojemu odbiorcy. Ale trudno jest dostrzec to, czego on naprawdę potrzebuje, ponieważ każdemu brakuje dystansu.

Ponadto każdy z twórców jest w jakimś stopniu związany emocjonalnie ze swoim kontem. Nie ma w tym nic dziwnego! W końcu wkładasz w jego rozwój masę czasu, pracy i serca. Trudno w takiej sytuacji jest spojrzeć na nasze konto krytycznym okiem. W skrócie – głos z zewnątrz jest potrzebny, aby obiektywnie ocenić profil.

Dobrze wykonany audyt konta na Instagramie przełoży się również na efekty!

Nie ma co ukrywać, że prowadząc konto na Instagramie, zwykle masz jakiś cel. To może być prowadzenie konta firmowego i promocja oraz sprzedaż produktów/usług. To może być budowanie marki osobistej, a także prowadzenie konta w celu pozyskiwania współprac i zarabianiu na Instagramie jako Influencer.

Niezależnie od tego, jaki jest cel prowadzenia naszego konta na Instagramie, każdemu zależy na jak najlepszych na efektach. Wyeliminowanie błędów na koncie, które blokują rozwój, przełoży się bezpośrednio na efekty prowadzenia profilu! 

Być może popełniasz jakiś błąd, przez który Twoi potencjalni obserwatorzy nie klikają magicznego przycisku „obserwuj”. Może pojawia się nieprawidłowość, przez którą Twoi potencjalni klienci nie umawiają się na wizyty do Ciebie. Być może robisz błąd, przez który Twoi odbiorcy nie kupują Twoich produktów.

Wykonując audyt konta na Instagramie, jesteś w stanie dowiedzieć się, co blokuje Twój rozwój!

Wiem, że czytanie (lub słuchanie) o tym, jakie popełniasz błędy, nie jest do końca przyjemne. W końcu nikt z nas nie lubi słuchać o tym, co robi źle. Na szczęście audyt konta to nie tylko negatywne informacje – to także wsparcie tego, co robisz dobrze, pomysły na rozwój czy inspiracja! Gwarantuję Ci, że po otrzymaniu takiego feedbacku, będziesz pełna motywacji do dalszego działania!

W mojej ofercie znajdziesz dwa rodzaje audytów – indywidualny audyt oraz audyt do samodzielnego wykonania w postaci eBooka

W zależności od Twojego budżetu oraz potrzeb, inny produkt będzie dla Ciebie dobry.

Jeżeli zależy Ci na indywidualnym podejściu, przeanalizowaniu Twojego konta od A do Z, wypisaniu wszystkich błędów – również tych niestandardowych, które nie pojawiają się często, a Twój budżet nie jest ograniczony – wybierz indywidualny audyt konta na Instagramie.

Jeżeli natomiast nie masz dużego budżetu na rozwój swojego konta, ale chciałabyś zacząć traktować je poważnie, chcesz sprawdzić, jakie błędy popełniasz, a także lubisz samodzielną pracę nad rozwojem swojego konta, wybierz eBooka: Audyt konta na Instagramie. Zrób to sam!

To świetna pozycja zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników Instagrama. Przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie elementy Twojego konta, zadając Ci pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć. A po przerobieniu eBooka audyt Twojego konta na Instagramie będzie gotowy. Nawet w kilkadziesiąt minut!

Co ważne, możesz do niego wracać regularnie. W końcu Twoje konto tak samo jak i Ty będzie się zmieniać. Błędy mogą pojawić się zawsze, ale Ty mając eBooka, jesteś w stanie w każdej chwili przeanalizować swoje konto i je wyeliminować.

______

Życzę Ci powodzenia w prowadzeniu Twojego konta na Instagramie i jak najmniej błędów! 

A po więcej Instagramowej wiedzy zapraszam Cię na mój Instagram.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *