Blog

Jak tworzyć ciekawy content będąc w domu?

Ostatnie czasy są dla nas wszystkich trudne. Jestem jednak zdania, że komunikatów zewsząd o tym, aby pozostać w domu jest wystarczająco dużo. Brakuje nam komunikatów, które nas odrobinę ożywią, poprawią humor i przede wszystkim dadzą cel! To, co ja chce wam przekazać to: poświęćcie ten czas na rozwój siebie, na rozwój swoich kont i budowę marki osobistej na Instagramie (lub w innych mediach społecznościowych).


Oczywiście tworzenie contentu w warunkach domowych jest o wiele trudniejsze. Ogranicza nas przestrzeń, ale przede wszystkim własna wyobraźnia. Dużo łatwiej jest wyjść na miasto i zrobić kilka pięknych ujęć w parku.

Co robić, gdy musimy zostać w domu? Jak tworzyć i gdzie szukać inspiracji?

1. Szukaj inspiracji w małych rzeczach

Tak naprawdę pomysły na zdjęcia cały czas są dookoła nas, po prostu ich nie zauważamy. Jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do środowiska, które otacza nas na co dzień, że nie widzimy w nim żadnego potencjału. Przeanalizuj swoje otoczenie, pomyśl, co ciekawego mógłby zobaczyć w nim ktoś inny. Czy masz tam jakieś miejsca/przedmioty, które szczególnie komplementują goście podczas wizyty w domu?

2.Postaraj się przedstawić codzienność w estetyczny sposób 

Większość z nas ma nieodparte wrażenie, że codzienności nikt nie chce oglądać. To naprawdę ogromny błąd! Lubimy codzienność, lubimy oglądać treści, z którymi się utożsamiamy. Jesteś mamą i starasz się wymyślić ciekawe sposoby na zabawę podczas kwarantanny? Pokaż to! Na pewno jest mnóstwo mam , które aktualnie mają identyczny problem. Nie zapomnij jednak, że wszystko, co pokazujesz, musi być estetyczne. Zadbaj o dobrą jakość zdjęć i kolorystykę pasującą do feedu.

3.Przeanalizuj swoją codzienną rutynę i wyznacz jej najciekawsze momenty

Każdy z nas ma element swojego życia, który jest nam tak dobrze znany, że wydaje się kompletnie nieinteresujący. W rzeczywistości bardzo często te czynności/działania dla innych osób są całkowicie obce! Może ćwiczysz jogę? Dużo czytasz? Spędzasz godzinę dziennie na wieczornej pielęgnacji skóry? Jesteś ogromną fanką pieczenia muffinek? To jest ciekawe i warto o tym coś napisać! Stwórz piękne zdjęcie nawiązujące do tematu i opowiedz o tym! Przy okazji możesz zainspirować innych do kreatywnego spędzania czasu w domu.

4.Zaopatrz się w dużo ładnych dodatków i dekoracji

Oczywiście wizyty w sklepach na ten moment nie są wskazane, ale zakupy online zawsze można zrobić! Szczerze mówiąc, z mojej perspektywy są nawet wskazane, bo w ten sposób możemy uratować kilka firm przed upadłością. Zaopatrz się we wszelkiego rodzaju dodatki, które pomogą Ci w stworzeniu ładnych zdjęć: sztuczne kwiaty, kubki, sztućce, deski do krojenia, kawałki drewna, confetti, artykuły papiernicze. To wszystko idealnie nadaje się do stworzenia pięknych flatlay oraz zdjęć detali! A jeżeli dobrze poszukacie, takie artykuły można znaleźć za grosze. Koniecznie przeszukajcie Allegro!

5.Urządź lub znajdź ładny kącik w mieszkaniu

Naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy półka na książki i ładny fotel. Może to być skrawek kuchni, który jest Twoim ulubionym elementem wystroju wnętrz. Duże lustro i ładny dywanik? Sypialnia z ogromnym łóżkiem i dużą ilością poduszek? Na pewno masz coś takiego w mieszkaniu, co można dopieścić, żeby stało się naprawdę fajnym tłem do zdjęć całej sylwetki.

6.Wykorzystaj jedzenie!

Nie lubisz gotować? To nie problem! Oczywiście, to może być potrawa przygotowana przez Ciebie, która po prostu broni się sama. Ale jeżeli nie lubisz lub nie umiesz gotować, wykorzystaj nawet kupne ciastka/babeczki (chociaż te upieczone własnoręcznie na pewno zrobią większą furorę). Zadbaj o ładnie wyglądającą potrawę, dodaj do tego dodatki nawiązujące do niej (np. w przypadku ciasteczek: posiekana czekolada), stwórz ładne tło i gotowe!
PS Jeżeli sama przygotowałaś to danie, nie zapomnij podzielić się przepisem!

7.Postaw na ciekawe treści (opisy)

Zdjęcia to jedno. Są bardzo ważne, bo to one przykuwają nasz wzrok. Ale po obejrzeniu zdjęcia, domagamy się zwykle ciekawej treści. Nie lekceważ tego i zadbaj o ciekawe opisy. Na pewno czytając ten post przeanalizowałaś już to, co może być interesujące w Twojej codzienności (a jeżeli nie, zrób to teraz, wypisz to!). Wykorzystaj te same elementy do budowania angażujących treści. Opisz swoje zabawy z dziećmi, podziel się przepisem, opisz, czym dla Ciebie jest trening yogi!

8.Planuj, notuj, gromadź pomysły

Nie jesteśmy w stanie cały czas być w trybie kreatywnego myślenia. Czasami nasz mózg ma po prostu dość i nie wymyślimy już nic nowego. Dlatego warto jest stworzyć sobie taką bazę pomysłów, z których możecie czerpać. Może to być po prostu notatka w telefonie, możecie skorzystać z oprogramowań typu Trello lub Asana, aplikacji z listami zadań lub zwykłej kartki papieru. Wariantów jest wiele, ale najważniejsze, żebyście po prostu spisywali swoje pomysły. Nasza pamięć jest naprawdę wadliwa, a taka baza pomysłów ratuje nas w chwili, gdy nie wiemy już kompletnie, co tu napisać/stworzyć!
PS Pamiętajcie, że pomysły na zdjęcia również warto zapisywać!


Mam nadzieję, że ten post Was zainspiruje. Przede wszystkim do wyciągania piękna z prostoty i codzienności! Bo uwierzcie mi, większość z nas nie spędza połowy roku na egzotycznych wyspach i nie zawsze oczekujemy takiego contentu. Oczekujemy kreatywności, wartościowych i ciekawych treści. Tutaj codzienność daje nam naprawdę ogromne pole do popisu. Dajcie znać, co udało Wam się stworzyć i koniecznie oznaczcie mnie na Instagramie (@kamila.polkowska), żebym mogła to zobaczyć!

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *