Blog

Jak wybić się na Instagramie w 2024 roku i zdobyć followersów?

Zastanawiasz się, czy w 2024 roku warto jeszcze rozwijać profil na Instagramie? Nie wiesz, czy prowadzenie konta może przynieść jeszcze korzyści i przede wszystkim … czy wybicie się jest jeszcze możliwe? W końcu na Instagramie jest już masa kont, a konkurencja jest ogromna! Nie martw się, w tym artykule zdradzę Ci wszystkie szczegóły na ten temat.

Czy wybicie się na Instagramie w 2024 roku jest jeszcze możliwe?

Nie będę trzymać Cię długo w niepewności. Oczywiście, że tak! Faktycznie konkurencja z roku na roku jest coraz większa, ale jednocześnie liczba użytkowników Instagrama (a co za tym idzie potencjalnych obserwujących) również wzrasta! Jeśli marzysz o rozwoju swojej marki osobistej, wypromowaniu swojej firmy dzięki social media marketingu czy rozpoczęciu kariery jako influencer, wciąż jest dla Ciebie miejsce w tym świecie i możesz zrealizować swój cel. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach, które przybliżę Ci w tym artykule.

Jakie działania na Instagramie są już nieskuteczne?

Zanim zdradzę Ci, jakie kroki najlepiej podjąć, aby się wybić na Instagramie, powiem Ci, czego już nie robić. Są bowiem strategie/działania, które kiedyś były bardzo skuteczne, jednak z biegiem czasu uległo to zmianie, a wiele twórców kurczowo trzyma się poprzednich założeń.

Estetyczne konta bez przekazu

Trudno jest ukryć, że Instagram jest światem estetycznym. Aplikacja ta pierwotnie bazowała jedynie na zdjęciach. W szczególności zdjęciach estetycznych, dopracowanych i budujących wizję perfekcyjnego życia. Aktualnie to już nie wystarcza. Co prawda Instagram niezmiennie stawia na estetykę, więc treści, które są wizualnie ładne, mają o wiele większą szansę na wybicie się, ale to już nie wystarcza. Aktualnie treści na Instagramie oprócz wizualnych doznań, muszą dawać również jakąś wartość dla odbiorcy.

Dodawanie zdjęć (tylko)

Tak, jak wspominałam, Instagram wywodzi się ze zdjęć. Nic więc dziwnego, że twórcy, którzy kochają ten format, wciąż namiętnie publikują posty zawierające zdjęcia. Niestety … zdjęcia na Instagramie nie gwarantują już rozwoju. Oczywiście nie oznacza to, że nie warto ich publikować, ale trzeba pamiętać, że aktualnie dominującym formatem na Instagramie są Rolki i jeśli marzysz o wybiciu swojego konta na Instagramie, musisz tworzyć również je.

Opisy bez większego znaczenia

To, jak powinniśmy tworzyć opisy postów na Instagramie również uległo zmianie. Kiedyś wystarczyło dodać cytat, kilka estetycznych emotek i … tak naprawdę to tyle. Teraz to już za mało. Obserwatorzy na Instagramie czytają opisy i z dużo większym prawdopodobieństwem skomentują Twój post, jeśli Twój opis będzie „o czymś”, dlatego koniecznie zwróć na to uwagę w przyszłości.

Instagram Bio po angielsku

Ze względu na to, że Instagram opierał się kiedyś głównie na zdjęciach, a opisy nie miały większego znaczenia, konta domyślnie mogły być globalne. W końcu nie potrzeba znajomości języka obcego, aby obejrzeć i zrozumieć zdjęcie. Z tego względu Instagram bio bardzo często były pisane po angielsku. Aktualnie dla użytkowników Instagrama bardzo ważne jest to, kto stoi za profilem i chętniej obserwują twórców ze swojego kraju. Dlatego jeśli masz Bio po angielsku, a tworzysz w języku polskim, nagrywasz Insta Stories i odpowiadasz na wiadomości prywatne w po polsku i mieszkasz w Polsce, koniecznie napraw ten błąd.

Konta wielotematyczne

Ze względu na to, że kiedyś na Instagramie liczyły się głównie zdjęcia, tematyka kont nie była szczególnie istotna. Liczył się tylko przekaz wizualny, który musiał być estetyczny i przyjemny dla oka. Teraz wygląda to nieco inaczej. Oczywiście wciąż estetyczny content jest plusem, ale konto, które prowadzisz, musi mieć jakiś temat. I dobrze byłoby, aby był to jeden, główny określony temat, dzięki któremu odbiorcy od razu będą wstanie zobaczyć, o czym jest Twój profil i co „otrzymają”, jeśli Cię zaobserwują. Nie oznacza to oczywiście, że nie możesz poruszać innych tematów. Jak najbardziej możesz, ale jeśli określisz się w jakiejś niszy na start, będzie Ci dużo łatwiej rozwinąć swój profil na Instagramie.

Nieuczciwe praktyki

Działania typu follow4follow, boty czy kupowanie followersów tak naprawdę nigdy nie były skuteczne, ale kiedyś świadomość na ich temat była zdecydowanie mniejsza. Teraz firmy czy agencje zdają sobie sprawę, że takie taktyki są możliwe i że się zdarzają, dlatego dokładnie sprawdzają konta zanim zaproponują im współpracę. Jeśli nie zależy Ci na współpracach influencer marketingowych, a zamiast tego rozwijasz konto dla własnych celów, np. wypromowania swojej firmy, to takie praktyki również nie przyniosą Ci nic dobrego. Działania tego typu nie budują na Twoim koncie prawdziwej, szczerej i zaangażowanej społeczności, która w przyszłości może przerodzić się w klientów. Generują jedynie puste konta i liczby, które nic nie znaczą. W dodatku za działania tego typu Twój profil może zostać zablokowany. W skrócie, działając w ten sposób nic nie zyskasz, możesz jedynie stracić.

Wyeliminuj błędy na Twoim profilu na Instagramie

Chcesz poznać więcej błędów, które powstrzymują (lub mogą powstrzymywać) Cię przed rozwojem i wyeliminować je na swoim profilu? Jeśli tak, koniecznie sprawdź mojego eBooka: Audyt konta na Instagramie. Zrób to sam! To świetna pozycja na początek, ale również dla bardziej zaawansowanych! Niestety, ale dużo trudniej jest nam samodzielnie spojrzeć krytycznym okiem na nasze działania. Dzięki temu eBookowi będziesz mogła spojrzeć na swoje konto z lotu ptaka i dojrzeć rzeczy, o których wcześniej nawet nie myślałaś! Ponadto skonstruowany jest w taki sposób, że przeanalizowanie Twojego profilu zajmie Ci dosłownie kilka chwil.

Zaplanuj skuteczną strategię rozwoju profilu

Wyeliminowanie błędów to jedno, ale jeśli naprawdę poważnie myślisz o rozwoju Twojego profilu na Instagramie, musisz zaplanować strategię jego rozwoju. Strategia nie jest to jedynie plan contentowy, czyli plan publikacji postów na najbliższe tygodnie. Strategia to o wiele, wiele więcej. To plan, który ma przybliżyć Cię do określonego celu. Dzięki niej Twoje działania będą uporządkowane, konto będzie spójne oraz będzie wyróżniać się na tle innych kont o podobnej tematyce. To także świetne narzędzie do badania postępów. Nie ma nic gorszego niż poświęcanie długich godzin na działania, które finalnie okazują się nieskuteczne. Ze strategią Ci to nie grozi.

A jeśli chciałabyś zaprojektować taką strategię w sposób profesjonalny i skuteczny, bardzo polecam Ci mojego eBooka: Strategia rozwoju konta na Instagramie. To najlepiej sprzedający się eBook w moim sklepie, dzięki któremu swoje konta rozwinęła już ogromna ilość twórców!

Czy hashtagi na Instagramie wciąż działają?

Niezmiennie działają i mają się dobrze! Równie dobrze warto ich używać, ponieważ mogą sprowadzić na Twój profil nowych obserwatorów, zwiększyć zasięg Twoich postów i nie tylko. Ale nie będę owijać w bawełnę, hashtagi mają o wiele mniejsze znaczenie niż kiedyś, dlatego warto z nich korzystać i warto z nich korzystać mądrze, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał, ale nie jest to już tak skuteczne działanie, jak kiedyś. Aktualnie hasztagi mają bardzo ważną funkcję – służą do pozycjonowania i kategoryzowania Twoich treści, aby algorytm mógł je jak najlepiej dopasować do potencjalnych obserwatorów, dlatego nieużywanie ich … to błąd! Jeśli chciałabyś się dowiedzieć, jak aktualnie najlepiej ich używać, polecam Ci mój film na YouTube o hashtagach

Co warto publikować na koncie na Instagramie, aby wypromować swój profil?

Oczywiście nie ma jednego typu contentu czy tematów postów, które bezwzględnie po opublikowaniu wybiją się zawsze. Ale bez wątpienia są treści czy typy contentu, które mają na to o wiele większe szanse. Zdradzę Ci jeden typ contentu, który szczególnie warto dodawać, aby się wybić.

Rolki na Instagramie

Rolki, inaczej Reels, to nowy format inspirowany TikTokiem. Są to krótkie, kilkunasto- lub kilkudziesięciosekundowe filmiki opublikowane w pionowym formacie. Ich szczególną zaletą jest to, że docierają nie tylko do osób, które już Cię obserwują. Rolki oprócz wyświetlania się w aktualnościach, wyświetlają się także w specjalnej, dedykowanej im zakładce. 

Dzięki temu tworząc Rolki możesz docierać nie tylko do swoich odbiorców, lecz także do całkiem nowych, a co za tym idzie, poszerzać swoją społeczność i pozyskiwać nowych obserwujących. Rolki to tak naprawdę pierwszy format na Instagramie, który daje tak duże możliwości na rozkręcenie profilu, więc jeśli jeszcze ich nie publikujesz, koniecznie musisz to nadrobić.

Jak szybko zdobyć obserwujących na Instagramie?

Rozkręcanie profilu na Instagramie nie zawsze jest proste, a już w szczególności szybkie. W rzeczywistości bardzo często zajmuje to ogromną ilość czasu. Ale jest jedno rozwiązanie, które przynosi natychmiastowe efekty, które jest w 100% zgodnie z regulaminem Instagrama i dzięki któremu możesz zdobyć nowych obserwujących, którzy będą prawdziwi i zaangażowani!

Co to za rozwiązanie? To reklama i promowanie na Instagramie!

Wbrew wielu mitom, korzystanie z reklam czy promowania absolutnie nie obniża zasięgów. Możesz więc bez obaw korzystać z tych opcji, cieszyć się wynikami, a po jakimś czasie, gdy Twój profil rozwinie się do odpowiedniego poziomu, wyłączyć reklamy i już z nich nie korzystać.

Jest jedno ALE … Aby reklamy były skuteczne, musisz je ustawić poprawnie. W przeciwnym wypadku będzie to jedynie przepalenie budżetu i strata pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, mam coś dla Ciebie! To eBook: Jak ustawić skuteczną reklamę na pozyskiwanie obserwatorów. I jak promować posty na Instagramie. Znajdziesz w nim instrukcję krok po kroku, jak ustawić reklamę (czy wykorzystać promowanie), która na pewno przyniesie efekty! Dzięki niemu zaoszczędzisz długie godziny na próbowanie zrozumienia algorytmu reklam oraz przede wszystkim pieniądze, które musiałabyś poświęcić na testowanie rozwiązań i sprawdzanie, co działa, a co nie.

Jak szybko się wybić na Instagramie?

Zależy Ci na ekspresowych efektach? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie się do trzech poniższych kroków:

  1. Wyeliminuj błędy na koncie
  2. Zaplanuj skuteczną strategię
  3. Skorzystaj z reklam lub promowania

Podążając tą drogą, masz tak naprawdę gwarancję sukcesu! Twoje konto nie będzie zawierać błędów, więc oglądający chętniej będą klikać przycisk „obserwuj”, Twoja strategia będzie uporządkowana, więc tematyka Twojego profilu będzie określona, Twoje konto będzie przekazywało wartość dla odbiorcy, a społeczność będzie się angażować. Wisienką na torcie będą reklamy, które (jeśli dobrze ustawione) bardzo szybko sprowadzą na Twoje konto nowych obserwatorów. 

W związku z tym przygotowałam dla Ciebie coś specjalnego – pakiet eBooków: szybki rozwój konta na Instagramie. Znajdziesz w nim trzy bestsellerowe eBooki, dzięki którym będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje konto zaczęło się rozwijać w ekspresowym tempie. W dodatku kupując eBooki w pakiecie, oszczędzasz aż 58 zł! To idealny zestaw, aby szybko wybić się na Instagramie!

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *