Blog

Pomysły na posty na Instagram. Skąd je czerpać?

W życiu każdego twórcy przychodzi taki moment, gdy zaczyna brakować nam pomysłów na posty na Instagram. Dobrze jednak wiem, że taki stan rzeczy potrafi powodować stres i niepokój, a niekiedy nawet panikę pod tytułem „Muszę opublikować jutro post, ale nie mam żadnego pomysłu! Co robić?”. Na szczęście jest kilka sposobów, które pomagają wygenerować pomysły na posty na Instagram i chętnie się nimi z Tobą podzielę!

1. Pytania od obserwatorów

Pytania od naszych obserwatorów to kopalnia gotowych pomysłów! Najlepsze, co możesz zrobić, to uważnie śledzić wszystkie kwestie, które nurtują Twoich obserwatorów, spisywać je, a następnie notować, które pytania dodatkowo się powtarzają.

Dzięki temu będziesz miała stałą kontrolę nad tym, co najbardziej interesuje Twoich obserwatorów i przede wszystkim, co jest im aktualnie potrzebne. Taka wiedza bardzo przydaje się nie tylko, jeżeli chodzi o generowania pomysłów na posty na Instagram, lecz także w planowaniu i projektowaniu swoich produktów, które będą odpowiadały na potrzeby Twojej grupy docelowej.

2. AnswerThePublic

AnswerThePublic to bardzo fajne (i przede wszystkim darmowe) narzędzie, które znajdziesz pod TYM linkiem. Z jego pomocą możesz z łatwością sprawdzić, jakie frazy i pytania powiązane na przykład z Twoją branżą, są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę internetową.

Jak w praktyce generować pomysły na posty na Instagram za pomocą AnswerThePublic?

Wpisz w wyszukiwarkę interesującą Cię frazę. Jeżeli jesteś przykładowo dietetyczką, możesz wpisać słowo „dieta”. Co ważne, możesz wybrać kraj i język, które Cię interesują. Tak, język polski i Polska również są dostępne! Po chwili Twoim oczom ukażą się różne popularne zapytania z wyszukiwarek internetowych. Sprawdź sama! To kopalnia wiedzy oraz inspiracji. 

3. Grupy na Facebooku

Kolejnym świetnym źródłem inspiracji są grupy na Facebooku. Dodaj się do grup związanych z Twoją branżą i bacznie obserwuj, jakie dyskusje poruszane są w tych grupach. Jakie pytania są zadawane najczęściej? Jakie kwestie intrygują najbardziej? Które sprawiają szczególny problem?

Po wnikliwym wywiadzie wystarczy, że przygotujesz posty, które będą odpowiadać na te problemy lub potrzeby!

4. eBook: 40 pomysłów na content

Wszystkie powyższe sposoby wymagają od nas pewnego nakładu sił, czasu oraz chęci. A przecież nie zawsze je mamy! Dlatego przygotowałam dla Ciebie gotowe rozwiązanie – eBooka z 40 pomysłami na posty na Instagram. Co więcej, są to pomysły, które możesz zastosować i wdrożyć nie tylko w standardowym formacie. Zdecydowana większość z nich nada się również do Rolek oraz InstaStories!

Nie są to również przypadkowe pomysły – są to pomysły, które będą budować zaangażowanie, relacje z Twoimi obserwatorami, a także sprzedawać! Pomysły zostały podzielone na 4 kategorie – Edukacja, Rozrywka, Inspiracja i Konwersja (sprzedaż). Dzięki pomysłom z tego eBooka z łatwością zaplanujesz jakościowy content na kilka miesięcy do przodu w zaledwie kilka chwil! Więcej o eBooku możesz przeczytać klikając TUTAJ.

5. Karty contentowe

Karty contentowe to również genialne narzędzie, które pomaga generować pomysły na posty na Instagram. Co więcej, jest to narzędzie, które pozwala wygenerować praktycznie nieskończoną liczbę pomysłów! Karty można stosować na aż 3 różne sposoby. Każdy z nich sprawdzi się w trochę innej sytuacji, a wszystkie sposoby (wraz z zastosowaniem) zostały opisane w instrukcji dołączonej do kart.

Karty to nie tylko genialne narzędzie, które pozwala wygenerować pomysły na posty na Instagram, lecz także świetne ćwiczenie, które wzmacnia i rozwija naszą kreatywność. Więcej na temat kart przeczytasz klikając TUTAJ.

______

Mam nadzieję, że teraz planowanie i generowanie pomysłów na posty na Instagram będzie dla Ciebie czystą przyjemnością! Natomiast po więcej Instagramowej wiedzy zapraszam Cię na mój Instagram.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *