Blog

Jak mieć więcej like na Instagramie i jak wypromować konto na Instagramie?

Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych platform social media. Jeśli jesteś twórcą na Instagramie z pewnością zależy Ci na tym, aby mieć zaangażowaną społeczność, która będzie aktywna. Która będzie lajkować i zapisywać Twoje posty, obserwować Twoje konto i polecać Twój profil, na przykład udostępniając go na InstaStory. Ale co zrobić, gdy publikujesz regularnie treści, a one mają coraz mniej polubień? Jak promować swoje konto i jak zwiększyć zasięgi? Co zrobić, aby w końcu się wybić na Instagramie? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Czy warto kupić lajki na Instagramie?

Zakup lajków wydaje się być najprostszym rozwiązaniem. Ale czy jest dobrym sposobem na to, aby zdobyć polubienia? Niestety nie. Jeśli postanowisz pójść tą drogą, to faktycznie zwiększysz liczbę serduszek pod Twoim postem, ale to … niestety tyle. Będą to puste, nic nie znaczące polubienia, które nie pochodzą od aktywnych użytkowników i w żaden sposób nie przełożą się na zaangażowanie, realne komentarze czy wiadomości. Ale to nie wszystko! Jeśli planujesz kupować like na Instagramie możesz sobie nawet zaszkodzić …

Dlaczego kupowanie lajków na Instagramie może Ci zaszkodzić?

Przede wszystkim kupowanie polubień na Instagramie jest niezgodne z regulaminem serwisu. Instagram bardzo często weryfikuję działania tego typu i w konsekwencji może dane konto zablokować. Z pewnością tego nie chcesz! Zwłaszcza, jeśli naprawdę Ci na nim zależy. Ponadto Instagram regularnie usuwa „konta widmo”, czyli konta użytkowników, którzy nic nie publikują od dawna i stworzeni zostali właśnie po to, aby nabijać polubienia czy obserwacje. W takim wypadku polubienia, które zakupisz … znikną!

Jest też jeszcze jedna bardzo istotna kwestia – jeśli planujesz działać jako influencer (lub już to robisz) – kupione like mogą pozbawić Cię jakiejś fajnej współpracy. Firmy bardzo często weryfikują rzetelność danego twórcy. Zdarza się, że sprawdzają, czy polubienia i komentarze zostawione są przez prawdziwe konta, czy może jednak nie … Jeśli mają wątpliwość, co do pochodzenia reakcji, często nie decydują się na współpracę.

Like za Like na Instagramie – dlaczego nie warto korzystać z tej metody?

Lajk za lajk to kolejna metoda, z której nie warto korzystać. Podobnie jak w przypadku kupowania lajków, nie pozyskujesz prawdziwych reakcji. Nie zdobywasz w ten sposób zainteresowania realnych osób. Jest to zwykła „transakcja”, która nie wiąże się z sympatią. W ten sposób zwiększasz jedynie liczby pod postem, które tak naprawdę są … puste. Ale to nie wszystko. Działając w ten sposób możesz również otrzymać bana za działania spamerskie. Czy warto? Według mnie nie.

Jak zdobyć lajki na Instagramie?

Czy to oznacza, że dla algorytmu nie liczą się lajki i nie warto zwracać na nie uwagi? Według mnie nie mają one aż tak dużego znaczenia, ale zdaję sobie sprawę, że dla wielu twórców są ważne i zależy im na tym, aby było ich jak najwięcej. Dlatego nie ma nic złego w tym, aby działać w taki sposób, aby zwiększać ilości polubień. Niemniej zdecydowanie lepiej jest zwiększać ilość lajków w sposób rzetelny. I w tym poście zdradzę Ci kilka sposobów, jak to zrobić!

Publikuj wartościowe treści

Jeśli chcesz, aby Twoje posty miały dużą ilość like, musisz zadbać o to, aby treści, które dodajesz, chciało się lajkować! W skrócie – muszą być one wartościowe. Możesz swoich obserwatorów inspirować, edukować lub dawać im rozrywkę. Ale Twój post musi spełniać jakąś funkcję. Zastanów się, czy tak właśnie jest? 

Nie zapominaj o CTA

Kolejnym bardzo istotnym (a niestety często pomijanym) elementem jest CTA, czyli call to action (wezwanie do działania). Bardzo często obserwatorzy po prostu zapominają, że chcieli polubić lub udostępnić post, mimo że im się spodobał! Dlatego pamiętaj, aby zawsze zachęcić ich do działania. Możesz to zrobić na przykład pisząc „Jeśli ten post Ci się podobał, zostaw like!”. Proste, prawda?

Skorzystaj z promowania

Promowanie, mimo że nie jest darmowym sposobem na zdobycie lajków, jest sposobem zgodnym z regulaminem aplikacji, więc śmiało możesz z niego korzystać! A jeśli chciałabyś dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać potencjał tej funkcji, jak zdobyć nowych obserwatorów oraz jak dotrzeć do większej ilości odbiorców dzięki niej, koniecznie sprawdź mojego eBooka: Jak ustawić skuteczną reklamę na pozyskiwanie obserwatorów. I jak promować posty na Instagramie.

Co publikować, aby zdobyć więcej lajków na Instagramie?

Czy istnieje jakikolwiek rodzaj treści (zgodny z regulaminem), dzięki któremu zawsze zdobędziesz ogromną ilość polubień? Nie. Warto samemu eksperymentować i sprawdzać, co najlepiej sprawdza się w naszym przypadku i na naszym profilu na Instagramie. Ale jest kilka formatów, które bardzo często uzyskują najwięcej lajków i komentarzy, a ja chętnie Ci je zdradzę!

Zdjęcia z ważnych wydarzeń

Zaręczyłaś się, wzięłaś ślub lub urodziłaś dziecko? Jeśli postanowisz dodawać zdjęcia i filmy z tak ważnych wydarzeń na swoje media społecznościowe, z pewnością zdobędziesz dużo polubień pod postami! Ale oczywiście musisz mieć na uwadze, że … nie tylko takimi okazjami człowiek żyje! Więc to niemożliwe, aby publikować tylko posty tego typu.

Słodkie zdjęcia na Instagramie

Jeśli opublikowałaś kiedykolwiek urocze zdjęcie Twojego psa lub dziecka na Instagramie, z pewnością wiesz, o czym mówię! Zdjęcia tego typu są bardzo chętnie lajkowane. W szczególności, jeśli uda Ci się uchwycić wyjątkowo słodką minę lub pozę!

Cytaty i złote myśli

Kolejnym rodzajem treści, który użytkownicy Instagrama chętnie lajkują, są cytaty i złote myśli. Planując posty tego typu musisz pamiętać, że Twoi odbiorcy muszą poczuć, że utożsamiają się z tym, co publikujesz. Postaraj się więc dobrać sentencję, która rzeczywiście do nich trafi i będzie spójna z tematyką Twojego konta. Unikaj pustych frazesów. One niestety nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Szybkie polecenia

Użytkownicy Instagrama uwielbiają szybkie polecenia, które mogą zapisać na później. Takie posty bardzo często generują sporą liczbę dodatkowych polubień! Co możesz polecić? Na przykład ulubione aplikacje do edycji zdjęć czy wideo. Mogą to być także ulubione przepisy czy akcesoria kuchenne. Postaraj się, aby były to polecenia spójne z Twoją tematyką.

Instagram Reels – Rolki

Kolejnym formatem, który bardzo często generuje najwięcej like są Rolki! Dzieje się tak, ponieważ algorytm Instagrama wyświetla Twoje Rolki nie tylko w głównym feedzie, lecz także w specjalnej, dedykowanej temu formatowi zakładce innym użytkownikom! W dodatku zupełnie za darmo. Oznacza to, że publikując Rolki masz szansę dotrzeć do o wiele szerszej społeczności, a co za tym idzie, otrzymać o wiele większą liczbę polubień.

Jak wypromować konto na Instagramie?

Jeśli chcesz wypromować swoje konto na Instagramie nie musisz kupować like ani zdobywać ich w niewłaściwy sposób. Wystarczy, że zdobędziesz nowych obserwatorów i zbudujesz z nimi prawdziwą relację! Jak to zrobić? Tego dowiesz się z mojego posta: Jak zdobyć nowych obserwujących na Instagramie?. Jeśli poważnie myślisz rozwoju Twojego konta na Instagramie, musisz go przeczytać!

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *